KAWKA w Kościerzynie. Ograniczenie niskiej emisji poprzez termomodernizację budynku i zmianę systemu ogrzewania.

Miło nam poinformować, iż administrowany przez nas budynek Wspólnoty Mieszkaniowej Sikorskiego 9 w Kościerzynie w oparciu o postanowienia Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pn. „Poprawa jakości powietrza. Część 2) Kawka – Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii” brał udział w zadaniu pn.: „ KAWKA w Kościerzynie. Ograniczenie niskiej emisji poprzez termomodernizację budynku i zmianę systemu ogrzewania”, gdzie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku działając wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poprzez program pożyczek i dotacji wspomaga działania inwestycyjne, które mają ograniczyć emisję zanieczyszczeń do powietrza w tym rejonie Pomorza.

Zadanie, o którym mowa wyżej obejmowało:

  • - budowę instalacji c.o. i c.w.u. wraz z węzłem cieplnym oraz podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej,
  • - ocieplenie stropu pod strychem i skosów dachowych wraz z wymianą pokrycia dachu,
  • - ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z częściową wymianą stolarki okiennej.


Koszt kwalifikowany tego zadania wynosił 284 337 zł, z czego dofinansowanie z WFOŚiGW w Gdańsku udzielone w formie pożyczki wynosiło 127 950 zł (45% kosztu kwalifikowanego zadania), a dofinansowanie z NFOŚiGW udzielone w formie dotacji wynosiło 127 950 zł (45% kosztu kwalifikowanego zadania). 

W ramach zadania osiągnięto efekt rzeczowy i ekologiczny w postaci zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, w szczególności pyłów PM10 o 0,215 Mg/rok, PM2,5 o 0,203 Mg/rok, CO2 o 31,449 Mg/rok.


 

Wyszukaj

Kontakt

mm-zarzadcy.pl
zarządzanie nieruchomościami

ul. Przemysłowa 3, 83-400 Kościerzyna
Tel : 791 717 701

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.